• Lakovací linka
  Lakování kovových pasů technologií Coil Coating
 • Hutní výroba
  Výroba slitin a předslitin neželezných kovů (Al, Cu)
 • Dělící centra
  Dělení svitků na pásky a tabule, přesné přístřihy
 • Profilovací centra
  Výroba výztužných tenkostěnných profilů z FeZn pásky
 • Střechy Comax
  Výroba moderních plechových krytin
csende

Pomáháme

Nejlepší podporují nejlepší

Těší nás, že jsme mohli být součástí úspěšného zahájení sportovní sezony týmu Styllex při Rally Šampionátu MSR „Rally Slovakia Ring 2023“, jehož vítězem na závodní trati o délce 66,9 km se stala právě posádka Styllex se soutěžním č. 7 na voze Peugeot 208. Gratulujeme!


Charitativní vánoční tombola 2022 měla úspěch

V prosinci 2022 uspořádalo vedení společnosti tradiční vánoční setkání zaměstnanců. Tentokrát bylo výjimečné: proběhlo v nových prostorách pečlivě zrekonstruované velvarské Záložny a zúčastnil se ho dvojnásobný počet zaměstnanců. Společenský program s pohoštěním provázela bohatá charitativní tombola, která vynesla přes 50 tisíc Kč – prodalo se 1 037 tombolenek. Vedení společnosti obnos věnovalo třem místním handicapovaným spoluobčanům. Všem účastníkům tomboly velice děkujeme.


Velvarská ZÁLOŽNA 15. září 2022 slavnostně otevřena!

V roce 2017 jsme městu Velvary darovali společenský sál Hotelu ZÁLOŽNA. Na podzim 2022, po 5 letech náročných oprav, které sálu vrátily jeho čistou funkcionalistickou krásu, se dočkal znovuotevření. Těšíme se, že se stane místem setkávání místních obyvatel i našich zaměstnanců – křest nových prostor chystáme už v prosinci u příležitosti rozloučení COMAXU se starým rokem.


I v roce 2022 podporujeme zajímavé projekty v našem regionu – tentokrát je to ZOOPARK Olovnice, který je domovem tradičních i méně obvyklých zvířat – jeho příběh se zrodil před více než 20 lety z lásky rodiny majitele parku k exotickým zvířatům. Dnes na farmě žijí i zvířata odložená či ta, která byla vysvobozena z rukou špatných chovatelů.


Úspěšný firemní rok 2021 jsme završili darem městu Velvary: darovali jsme mu HOTEL Záložna na velvarském náměstí, jímž jsme navázali na svůj dar z roku 2017, kdy jsme městu věnovali společenský SÁL Záložna sousedící s hotelem.

Do současné podoby byl Hotel Záložna přestavěn v roce 1931. Věříme, že mu město po bezmála 100 letech existence vdechne novou působivou tvář, tak jak citlivě zrekonstruovalo společenský sál Záložna.


Rok 2021 jsme zahájili společně s velvarskou radnicí – podpořili jsme vznik městské služby SENIOR TAXI a poskyli městu Velvary pro tuto službu prostorný osobní vůz. Služba je určena seniorům nad 65 let a handicapovaným a provoz zahájila 15. února 2021.

Senior TAXI

Rok 2020 přinesl citelný zásah do života ve veřejném prostoru. Přesto se některé oblíbené aktivity pro veřejnost podařilo uskutečnit – mezi nimi i AGILITY ZÁVODY ve Straškově-Vodochodech. V září 2020 se jich zúčastnilo 45 sportovních týmů a k atmosféře přispělo fantastické babí léto. Jsme rádi, že jsme mohli být při tom.

AGILITY ZÁVODY ve Straškově-Vodochodech 2020

Naše charitativní vánoční tombola 2019 vynesla zajímavý finanční výtěžek – děkujeme všem zaměstnancům, kteří zakoupením vánoční tombolenky na charitu přispěli. Výtěžkem jsme podpořili dívku Lauru a studenta Matěje z Velvar, postižené mozkovou obrnou, kteří sbírají prostředky na kompenzaci svých postižení – na snímku osmiletá Laura na svém kole.

handicapovaná holčička Laura na svém kole

9. ročník firemního fotbalového turnaje MTC CUP Velvary, jehož se v červnu 2019 zúčastnilo 14 fotbalových týmů vč. legend Ivana Haška a Horsta Siegla, byl i tentokrát charitativní. Výtěžek jsme věnovali rodině handicapované jedenáctileté Barborky z Budihostic u Velvar, jejíž příběh nám zprostředokovala nadace Dobrý andělna snímku šéfka marketingu Comaxu (uprostřed) s rodiči Barborky.

9. ročník firemního fotbalového turnaje MTC CUP 2019

Těší nás, když naše peníze pomáhají. I v roce 2019 jsme byli partnerem občanského sdružení Cesta životem bez bariér, z.s., jež se věnuje sportovním aktivitám zdravotně postižených dětí a mládeže. Sedmého ročníku plaveckých závodů Kutnohorská vlnka se zúčastnilo 39 dětí s handicapem.

Pomáháme zdravotně postiženým dětem v jejich sportovních aktivitách

Rychlost, síla, adrenalin a bolest, s tím vším se vypořádává Martin Brádka, reklamační technik lakovací linky, reprezentant v motokrosu. Pravidelný účastník Motul Cupu vybojoval v roce 2018 navzdory zdravotnímu výpadku v průběhu sezóny 3. místo v celkovém pořadí seriálu. Toto umístění bylo poslední v kategorii MX2, v roce 2019 plánuje přestup do nejsilnější třídy MX1 s cílem zúčastnit se mezinárodního mistrovství ČR.

motokrosař Martin Brádka

V červnu 2018 jsme uspořádali 8. ročník firemního fotbalového turnaje MTC CUP 2018 – zúčastnilo se ho rekordních 15 týmů a my jsme jeho výtěžek věnovali dětem z Dětského domova Unhošť – na snímku předseda představenstva Comaxu (vpravo) s ředitelem dětského domova Mgr. Jiřím Beránkem.

z fotbalového turnaje MTC CUP 2018

Ani v závěru roku 2017 jsme nezapomněli na potřebné – výtěžek charitativního vánočního stromu, k němuž svou milou účastí přispěla Olga Lounová, jsme věnovali na pronájem plavecké dráhy pro děti s handicapem. Děkujeme všem, kdo přispěli.

z charitativního vánočního stromu

Mimořádný dar jsme v závěru roku 2017 věnovali městu Velvary: darovali jsme mu společenský sál hotelu Záložna, jehož revitalizaci v živé kulturní centrum podporujeme od okamžiku jeho koupě v roce 2015. Na snímku předseda představenstva Comaxu (vlevo) se starostou města Mgr. Radimem Wolákem.

Darovali jsme společenský sál hotelu Záložna městu Velvary

Je nám ctí podporovat kolegy na mezinárodních sportovních mistrovstvích i národních šampionátech.

Martin Brádka, reklamační technik lakovací linky, je vítězem motokrosové sezóny 2017 (MOTUL CUP) – přinášíme některá jeho dosavadní umístění:

 • 3x vítěz závodu MČR OFFROAD MARATON třída Mistr Moto E1
 • Vítěz seriálu MOTUL CUP 2017 ve třídě MX2 „B“
 • Vítěz seriálu MOTUL CUP 2016 ve třídě 125 ccm
Martin Brádka - reklamační technik lakovací linky

Michaela Fialová, asistentka obchodu hutní výroby, je mistryní Evropy 2017 ve fitness – blahopřejeme.

Než se Michaela začala věnovat fitness, 10 let závodila ve sportovním aerobiku. Dnes sama trénuje dívky ve věku 6-12let v oboru gymnastika a posilování a její svěřenkyně přinášejí krásná umístění na mezinárodní úrovni.

Michaela Fialová - asistentka obchodu hutní výroby

Ing. Zdeněk Tuháček z oddělení IT se 14 let věnuje silovému trojboji; na mistrovství Evropy 2017 ve Španělsku získal 3. místo a na mistrovství světa 2017 v Litvě se umístil v první desítce.

Zdeněk vedle své závodní kariéry organizuje závod v siláckých disciplínách Strongman Kralupy a zároveň je spolugarantem celorepublikové série závodů strongmanů do 105 kg. Osm let vede oddíl silového trojboje TJ Kralupy.

Ing. Zdeněk Tuháček z oddělení IT

U příležitosti rozloučení s rokem 2016 jsme pokřtili půvabnou knihu fotografií a veršů našeho kolegy obchodníka a fotografa Miroslava Krhounka ÚVAHY CESTOU DO NEBE. I tentokrát jsme výtěžek z prodeje knihy věnovali na charitu – děkujeme všem, kdo zakoupením knihy na dar přispěli.

kniha fotografií a veršů Úvahy cestou do nebe

Významnou investicí jsme v roce 2015 podpořili iniciativu města Velvary revitalizovat bývalý Hotel ZÁLOŽNA ve Velvarech, aby se stal opět centrem setkávání a volnočasových aktivit místních občanů. Držíme Záložně palce.

Hotel Záložna ve Velvarech

Z Valné hromady při Dni znovuotevřených dveří Hotelu Záložna ve Velvarech dne 3. 4. 2016


U příležitosti 10. výročí naší akciové společnosti (rok 2015) jsme spolu s fotografem Jakubem Ludvíkem nafotili charitativní kalendář FACE, jemuž svou tvář propůjčily naše půvabné kolegyně. Výtěžek z prodeje kalendáře jsme věnovali Dětskému domovu v Kladně.

charitativní kalendář FACE

Zákaznický portál

Vstupte: portal.mtcomax.cz

Aktuálně

Sdílejte naši radost s námi

Krytina Comax září na historické památce

Einstein Marathon je za dveřmi

Tým COMAX nebude 1.10.2023 chybět

Školní sběr hliníku 2022/23 zná vítěze

Děkujeme účastníkům za výborné výsledky

Lakovací linka COMAX oslavila 50 let!

Děkujeme našim partnerům za spolupráci

Kolaudace přivítala stovku hostů

Pobočka Litovel představila technologické přírůstky

Nová hala v Litovli zahájila provoz

Výroba svařovaných profilů v Comaxu roste

COMAX na výstavě STŘECHY PRAHA

26.000 návštěvníků zavítalo v únoru do Letňan

Výroba SDK profilů na nové adrese

Profily pro suchou stavbu se rodí v Kolíně

Zkolaudována nová hala COMAX

Recyklace hliníku od podzimu 2022 v novém

Navštivte také

Střechy COMAX logo Střechy COMAX továrna MTC Kolín Oetinger aluminium Hotel zum Löwen