• Lakovací linka
  Lakování kovových pasů technologií Coil Coating
 • Hutní výroba
  Výroba slitin a předslitin neželezných kovů (Al, Cu)
 • Dělící centra
  Dělení svitků na pásky a tabule, přesné přístřihy
 • Profilovací centra
  Výroba výztužných tenkostěnných profilů z FeZn pásky
 • Střechy Comax
  Výroba moderních plechových krytin
csende

Podporujeme

Rok 2021 jsme zahájili společně s velvarskou radnicí – podpořili jsme vznik městské služby SENIOR TAXI a poskyli městu Velvary pro tuto službu prostorný osobní vůz. Služba je určena seniorům nad 65 let a handicapovaným a provoz zahájila 15. února 2021.

Senior TAXI

Rok 2020 přinesl citelný zásah do života ve veřejném prostoru. Přesto se některé oblíbené aktivity pro veřejnost podařilo uskutečnit – mezi nimi i AGILITY ZÁVODY ve Straškově-Vodochodech. V září 2020 se jich zúčastnilo 45 sportovních týmů a k atmosféře přispělo fantastické babí léto. Jsme rádi, že jsme mohli být při tom.

AGILITY ZÁVODY ve Straškově-Vodochodech 2020

Naše charitativní vánoční tombola 2019 vynesla zajímavý finanční výtěžek – děkujeme všem zaměstnancům, kteří zakoupením vánoční tombolenky na charitu přispěli. Výtěžkem jsme podpořili dívku Lauru a studenta Matěje z Velvar, postižené mozkovou obrnou, kteří sbírají prostředky na kompenzaci svých postižení.

Požádali jsme maminku Laury, aby nám dcerku představila:

„Laura je osmiletá holčička, která se narodila s mozkovou obrnou, má částečně ochrnutou pravou stranu těla. Rehabilitace jí zabírá velkou část dne. Cvičí 3x denně Vojtovu metodu, jezdí na hipoterapie a dochází na plavání handicapovaných. Absolvuje rehabilitační pobyty a lázně. To vše jí pomáhá vést běžný život jako její vrstevníci, dochází do základní i umělecké školy, kde se učí hrát na trubku a zpívá. Oblíbila si i jízdu na kole – možná proto, že když se jí už nechce šlapat, pustí si motor a všem ostatním ujede. Je to veselá holčička s bojovným duchem.“ Laura na snímku na svém kole.

handicapovaná holčička Laura na svém kole

9. ročník firemního fotbalového turnaje MTC CUP Velvary, jehož se v červnu 2019 zúčastnilo 14 fotbalových týmů vč. legend Ivana Haška a Horsta Siegla, byl i tentokrát charitativní. Výtěžek jsme věnovali rodině handicapované jedenáctileté Barborky z Budihostic u Velvar, jejíž příběh nám zprostředokovala nadace Dobrý andělna snímku šéfka marketingu Comaxu (uprostřed) s rodiči Barborky.

9. ročník firemního fotbalového turnaje MTC CUP 2019

Těší nás, když naše peníze pomáhají. I v roce 2019 jsme byli partnerem občanského sdružení Cesta životem bez bariér, z.s., jež se věnuje sportovním aktivitám zdravotně postižených dětí a mládeže. Sedmého ročníku plaveckých závodů Kutnohorská vlnka se zúčastnilo 39 dětí s handicapem.

Pomáháme zdravotně postiženým dětem v jejich sportovních aktivitách

Rychlost, síla, adrenalin a bolest, s tím vším se vypořádává Martin Brádka, reklamační technik lakovací linky, reprezentant v motokrosu. Pravidelný účastník Motul Cupu vybojoval v roce 2018 navzdory zdravotnímu výpadku v průběhu sezóny 3. místo v celkovém pořadí seriálu. Toto umístění bylo poslední v kategorii MX2, v roce 2019 plánuje přestup do nejsilnější třídy MX1 s cílem zúčastnit se mezinárodního mistrovství ČR.

motokrosař Martin Brádka

V červnu 2018 jsme uspořádali 8. ročník firemního fotbalového turnaje MTC CUP 2018 – zúčastnilo se ho rekordních 15 týmů a my jsme jeho výtěžek věnovali dětem z Dětského domova Unhošť – na snímku předseda představenstva Comaxu (vpravo) s ředitelem dětského domova Mgr. Jiřím Beránkem.

z fotbalového turnaje MTC CUP 2018

Ani v závěru roku 2017 jsme nezapomněli na potřebné – výtěžek charitativního vánočního stromu, k němuž svou milou osobní účastí přispěla Olga Lounová, jsme věnovali na pronájem plavecké dráhy pro děti s handicapem. Děkujeme všem, kdo přispěli.

z charitativního vánočního stromu

Mimořádný dar jsme v závěru roku 2017 věnovali městu Velvary: darovali jsme mu společenský sál hotelu Záložna, jehož revitalizaci v živé kulturní centrum podporujeme od okamžiku jeho koupě v roce 2015. Na snímku předseda představenstva Comaxu (vlevo) se starostou města Mgr. Radimem Wolákem.

Darovali jsme společenský sál hotelu Záložna městu Velvary

Je nám ctí podporovat kolegy na mezinárodních sportovních mistrovstvích i národních šampionátech.

Martin Brádka, reklamační technik lakovací linky, je vítězem motokrosové sezóny 2017 (MOTUL CUP) – přinášíme některá jeho dosavadní umístění:

 • 3x vítěz závodu MČR OFFROAD MARATON třída Mistr Moto E1
 • Vítěz seriálu MOTUL CUP 2017 ve třídě MX2 „B“
 • Vítěz seriálu MOTUL CUP 2016 ve třídě 125 ccm
 • Účastník ME v kategorii IMBA MX2 – konečné pořadí v sezóně 2017 – 17. místo.
Martin Brádka - reklamační technik lakovací linky

Michaela Fialová, asistentka obchodu hutní výroby, je mistryní Evropy 2017 ve fitness – blahopřejeme.

Než se Michaela začala věnovat fitness, 10 let závodila ve sportovním aerobiku. Dnes sama trénuje dívky ve věku 6-12let v oboru gymnastika a posilování a její svěřenkyně přinášejí krásná umístění na mezinárodní úrovni.

Michaela Fialová - asistentka obchodu hutní výroby

Ing. Zdeněk Tuháček z oddělení IT se 14 let věnuje silovému trojboji; na mistrovství Evropy 2017 ve Španělsku získal 3. místo a na mistrovství světa 2017 v Litvě se umístil v první desítce.

Zdeněk vedle své závodní kariéry organizuje závod v siláckých disciplínách Strongman Kralupy a zároveň je spolugarantem celorepublikové série závodů strongmanů do 105 kg. Osm let vede oddíl silového trojboje TJ Kralupy.

Ing. Zdeněk Tuháček z oddělení IT

U příležitosti rozloučení s úspěšným rokem 2016 jsme pokřtili půvabnou knihu fotografií a veršů našeho kolegy obchodníka a fotografa Miroslava Krhounka ÚVAHY CESTOU DO NEBE. I tentokrát jsme výtěžek z prodeje knihy věnovali na charitu – děkujeme všem, kdo zakoupením knihy na dar přispěli.

kniha fotografií a veršů Úvahy cestou do nebe

Významnou investicí jsme v roce 2015 podpořili iniciativu města Velvary revitalizovat bývalý Hotel ZÁLOŽNA ve Velvarech, aby se stal opět centrem setkávání a volnočasových aktivit místních občanů. Držíme Záložně palce.

Hotel Záložna ve Velvarech

Z Valné hromady při Dni znovuotevřených dveří Hotelu Záložna ve Velvarech dne 3. 4. 2016


U příležitosti 10. výročí naší akciové společnosti (rok 2015) jsme spolu s fotografem Jakubem Ludvíkem nafotili charitativní kalendář FACE, jemuž svou tvář propůjčily naše půvabné kolegyně. Výtěžek z prodeje kalendáře jsme věnovali Dětskému domovu v Kladně.

charitativní kalendář FACE

Zákaznický portál

Vstupte: portal.mtcomax.cz

Aktuálně

Vydali jsme COMIX 2021 – 6. ročník

Náš firemní rok 2021 ve zpravodaji

OETINGER Aluminium má hymnu!

Autor: Karl Brandl Gessler, šéf skladu ingotů

Vyšel německý OEMIX 2021 – 1. ročník

OETINGER Aluminium GmbH má nové vedení

UK CONSTRUCTION WEEK 2021

STŘECHY COMAX se představily v Birminghamu

Člověče, recykluj!

Běží 5. ročník úspěšného projektu – zapojte se

OETINGER Aluminium slaví 75 let

Jubilejní vydání OEMIX 2021

Zaměstnanecká liga má vítěze!

Ve finále celostátní fotbalové ligy zvítězil COMAX

Pronájem MEGABOARDU v Kolíně

Výjimečná plocha 1.500 m² k pronájmu

Naše investice v Košicích

COMAX rozšířil výrobní portfolio o přesné svařované trubky a profily s přesnými otvory

Navštivte také

Střechy COMAX logo Střechy COMAX továrna MTC Kolín Oetinger aluminium