O nás

S promyšleným portfoliem výrobků a služeb a desítkami let zkušeností jsme důležitým partnerem pro řadu velkých výrobních společností. Ve 4 výrobních závodech zaměstnáváme 500 zaměstnanců a pro řízení výrobních procesů a kvality máme zavedeny mezinárodní standardy ISO a IATF.

Příběh COMAXU se začal psát v roce 1938, kdy byla v Hutích Dr. Wertheima (od roku 1968 Kovohutě Velvary n.p.) započata recyklace neželezných kovů pro výrobu slévárenských slitin.

V roce 1973 se společnost rozrostla o kontinuální lakovací linku, dodnes jedinou v České republice, která do výrobního portfolia přinesla nový obor – povrchové úpravy plechů.

V roce 2006, po fúzi COMAXU s firmou METAL TRADE BOHEMIA obchodující od roku 1993 ocelovými plechy, se na trhu poprvé objevuje obchodní jméno METAL TRADE COMAX a společnost už působí ve 3 výrobních oborech: v metalurgii, lakování plechů a dělení přírodních plechů.

V roce 2009, po založení dceřiné společnosti v Košicích, přibyla do portfolia Comaxu výroba konstrukčních ocelových profilů; v témže roce společnost získala moderní závod na výrobu ocelových profilů v Litovli a v roce 2019 otevřela obchodní zastoupení v Německu. Od roku 2022 vyrábíme profily také v novém výrobním závodě v Kolíně.

Našim nejmladším provozem jsou STŘECHY COMAX® otevřené pod tímto obchodním jménem v roce 2015, k nimž v roce 2016 přibylo úspěšné obchodní zastoupení v Anglii. Výroba dnešních moderních střešních krytin COMAX navazuje na naši hliníkovou tašku ALUKRYT®, jednu z nejstarších a nejznámějších střešních značek vyráběnou v Československu už od roku 1973.

V září 2023, po 50 letech, kdy se o značku „Comax“ dělila hutní výroba a zpracování plechů, došlo k odštěpení hutní výroby do samostatné společnosti OETINGER CZ a značka METAL TRADE COMAX zůstává synonymem moderního zpracování plechů.

Na jaře 2024 jsme s partnery z oboru solárních řešení založili firmu SOLROOF CZ, která na český trh přinesla solární systém plně integrovaný do ocelové střešní krytiny, a v Košicích jsme založili novou 100% dceřinou společnost MT COMAX SERVIS, s cílem rozšířit naše aktivity při prodeji za tepla a za studena válcovaných výrobků.

O nás - METAL TRADE COMAX, a.s.

Představujeme výrobní závody

O nás - METAL TRADE COMAX, a.s.

COMAX v číslech

8.2 mld Kč

roční obrat společnosti

170000 t

objem prodeje výrobků

9800 ks

odbavených kamionů za rok

550000

vlastních pozemků

370000

výrobních a skladových ploch

300 mil Kč

výše investic v roce 2022

Skupina COMAX v Evropě

O nás - METAL TRADE COMAX, a.s.